Peter Hinka |

Starší žiaci dve kolá pred koncom súťaže na 3. mieste v tabuľke

Nadstavba starších žiakov prebieha v plnom prúde, do konca ostávajú ešte dve kolá a tím FBK Púchov sa momentálne nachádza s 13-timi bodmi na 3. mieste v tabuľke. V štvrtom kole sa náš tím FBK predstavil na pôde 1.FBC Trenčín v Mestskej športovej hale, kde najskôr s domácim tímom FBC vybojoval cenný bod za remízu - 6:6, neskôr si v odvete poradil s bielym tímom AS - 13:6. Piate kolo sa odohralo na pôde FBK Harvard Partizánske. V prvom zápase sme bohužiaľ nemali nárok proti veľmi dobre hrajúcemu domácemu družstvu a museli sme zniesť prehru - 7:3. Druhý zápas sme odohrali podstatne lepšie a poradili sme si s tímom z Dubnice - 8:3. Najbližšie nás čakajú zápasy v nedeľu 7.4 v neďalekej Dubnici nad Váhom, kde sa stretneme s červeným tímom AS Trenčín a s Nitrou. Posledné kolo odohráme týždeň na to, 14.4 v domácej sTC Aréne proti Partizánskemu a 1.FBC Trenčín.

4. kolo nadstavby starších žiakov – 3.3.2024 – MŠH Trenčín

1.FBC Trenčín akadémia – FBK Púchov 6:6 (3:4, 0:0, 3:2)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Vojcík), Halaška F., Marček, Janíček, Janíček (Halaška F.), Halaška A. (Janíček)

Skóre zápasu otvorili domáci, konkrétne Oliver Kováčik dobre umiestnenou strelou z obrany. Odpoveď z našej strany prišla takmer instantne, Adam Halaška po rýchlom prieniku po krídle dostal loptičku až za brankárov chrbát. Následne po vystihnutí nahrávky sa presne trafil mladší Halaška Filip – 1:2. Súper hrozil najmä strelami z obrany, kedy nás zatlačil v pásme a využíval svojich šikovných obrancov, ktorí vedia vystreliť. Záň so Štefančíkom naklonili misky váh na stranu domáceho FBC. Za nás prišla odpoveď v podobe dvoch úspešných brejkov, presadili sa Marček a neskôr aj Janíček. Necelých 6 minút pred koncom zápasu sme stále vyhrávali o jeden gól, prišiel ale svetlý moment domáceho Juricu, ktorý v priebehu 12 sekúnd z toho istého miesta od mantinelu dvoma presnými ranami prekonal Hantáka a domáci tak viedli 5 minút do konca zápasu o gól. Nášmu tímu bola poskytnutá presilová hra po faule domáceho Križana, ktorú dokázal zúžitkovať náš najlepší strelec Adam Halaška a zápas vyrovnal. Pol minúty do konca sa po individuálnej chybe domácej obrany ocitol sám pred brankárom Adam Kováč, na našu smolu ho však domáci brankár vychytal a tak zápas skončil remízou – 6:6.

FBK Púchov – FBK AS Trenčín bieli  13:6 (3:1, 2:1, 8:4)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Turza), Marček (Kováč), Halaška A. (Kučík), Halaška A. (Turza), Janíček (Bílik), Halaška A. Janíček (Marček), Halaška A. (Turza), Kováč, Turza (Kučík), Kučík, Halaška A. (Kučík), Turza (Halaška A.)

V druhom zápase sme sa stretli v odvete s bielym tímom AS, ktorému sme mali čo vracať po prvom zápase nadstavby. Nezačali sme však vôbec v takom dobrom tempe, ako v prvom zápase proti FBC. Prvý išiel do vedenia hosťujúci tím po góle Škutu, bolo to však prvý a posledný krát v zápase, kedy AS viedol. Postupom času sme prebrali iniciatívu zápasu do rúk my a postupne sme navyšovali skóre. Za zmienku stojí najmä nástup do tretej tretiny, kedy sme síce hneď na začiatku inkasovali veľmi smolný gól od polovice ihriska, následne sme však sériou 6-tich gólov v priebehu 2 minút definitívne rozhodli o zápase.

Zostava FBK Púchov: Hanták – Halaška F., Bílik, Haššo, Lotharides, Vojcík – Marček, Janíček, Kováč, Turza, Halaška A., Kučík

5. kolo nadstavby starších žiakov – 17.3.2024 – MŠH Partizánske

FBK Harvard Partizánske – FBK Púchov 7:3 (4:1, 2:1, 1:1)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Lotharides), Halaška F., Janíček (Kováč)

Ranný zápas proti domácemu tímu nás vôbec nezastihol v dobrom rozpoložení. V prvej tretine sme strácali veľmi jednoduché lopty na polovici ihriska, čo súper dokonale využíval a v 3-tej minúte už viedol 2:0. Z nášho tímu odpovedal už takmer klasicky Adam Halaška, do konca tretiny sme však ďalší gól nepridali a naopak, ďalšie dva inkasovali. Druhú tretinu sme začali gólom my, kedy sa šikovne do zakončenia preštrikoval Filip Halaška. Súper bol však po celý zápas lepší, priamočiarejší a nebezpečnejší ako my. V obrane nás k ničomu nepustili, využívali naše zaváhania po stratách lôpt a zaslúžene vyhral 7:3.

ŠK VS Dubnica modrí – FBK Púchov 3:8 (0:4, 2:2, 1:2)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Haššo), Halaška A. (Lotharides), Janíček (Halaška F.), Halaška A. (Lotharides), Kučík (Kováč), Halaška F. (Janíček), Halaška A. (Krajči), Kováč (Halaška A.)

V zápase s Dubnicou sme vedeli, čo chceme hrať a to čo sme si povedali sme do bodky splnili. Už v prvých dvoch striedaniach druhej formácie sa presadil Halaška Adam, po dobre ubránenom oslabení sme zvýšili po Janíčkovej dorážke na 0:3 a tretinu uzavrel hattrickom Adam Halaška. V úvode druhej tretiny sme síce hneď inkasovali, ale vždy sme dokázali na gól Dubnice odpovedať našim gólom a víťazstvo sme si tak postrážili.

Zostava FBK Púchov: Hanták – Halaška F., Bílik, Lotharides, Haššo, Krajči – Marček, Janíček, Kováč, Vojcík, Halaška A., Kučík

Richard Rebro (tréner): „S účinkovaním tímu starších žiakov som zatiaľ veľmi spokojný. Keď dodržiavame to, čo si povieme pred zápasmi, bývame väčšinou úspešní. Problém nám robí stále naša rozohrávka, niekedy sme pri nej priveľmi statický a nevieme „kudy-kam“. Inokedy nám zase zbytočne odskakuje lopta od čepele a strácame jednoduché súboje. Musíme stále poctivo trénovať a sústrediť sa na každú jednu činnosť v hre. Čakajú nás ešte dve veľmi náročné kolá, na ktoré sa musíme zodpovedne pripraviť.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...