Peter Hinka |

Konfrontačný turnaj starších žiakov ovládlo družstvo FBK Púchov

V nedeľu 17.12 sa starší žiaci FBK Púchov zúčastnili konfrontačného turnaja svojej kategórie, v ktorom sa hralo o zotrvanie v A divízií starších žiakov skupiny západ. Turnaja sa zúčastnili posledné dva tímy A divízie – FBK Púchov, FA Trnava, a prvé dva tímy B divízie – FBC Levice a FBK AS Trenčín bieli. Turnaj sa hral systémom každý s každým a prvé dva tímy mali právo postúpiť, resp. zotrvať v A divízií. Družstvo FBK Púchov sa umiestnilo na prvom mieste, na druhom mieste skončil tím FBC Levice, ktoré ale svoju miestenku v A divízií prenechalo tretiemu tímu FBK AS Trenčín bieli. Naše družstvo tak splnilo cieľ, ktorým bolo zotrvanie v A divízií svojej kategórie. Tá odohrá svoju nadstavbovú časť prvým kolom 14.1.2024 pravdepodobne opäť na ihrisku FBK AS Trenčín.

FBK Púchov – Floorball Academy Trnava  10:4 (1:0, 6:4, 3:0)

Góly FBK Púchov: Turza (Halaška F.), Halaška F., Kováč (Kučík), Marček (Halaška A.), Halaška A., Halaška F. (Vojcík), Halaška F. (Lotharides), Halaška F. (TS), Halaška A. (Halaška F.), Turza (Halaška F.)

Prvý zápas sa začal opatrne, prvú väčšiu šancu využil Turza krížnou strelou po peknom zhodení od Filipa Halašku. Druhú tretinu začal klincom pod brvno opäť pilier našej obrany, Filip Halaška, ktorý sa rozbehol stredom ihriska a presnou strelou nedal brankárovi najmenšiu šancu. Od toho momentu družstvo FBK Púchov absolútne ovládlo dianie na ihrisku, a okrem minútového výpadku v prostriedku druhej tretiny nedalo súperovi najmenšiu šancu pomyslieť na výhru, a bez sebemenších problémov nasúkalo súperovi rovnú 10tku. Za zmienku stojí 100% prehľad Filipa Halašku na ihrisku, ktorý mal prsty v 7mich z 10tich gólov.

FBC Levice  – FBK Púchov  6:8 (2:5, 3:3, 1:0)

Góly FBK Púchov: Halaška A (Turza), Halaška A. (Marček), Turza (Kováč), Halaška A. (Lotharides), Halaška F. (Lotharides), Halaška A. (Marček), Halaška F., Kováč (Kučík),

Druhý zápas sme odohrali bezprostredne po zápase s Trnavou,  proti neznámemu súperovi z Levíc. Začali sme podobne, ako sme skončili prvý zápas, už v 19 sekunde dal o sebe vedieť starší z bratov Halaškovcov – Adam. Hra bola celkom statická, oba tímy viacmenej vyčkávali, čo spraví ten druhý. Už v 7mej minúte skompletizoval hattrick Adam Halaška, minútu na to sa nenechal zahanbiť Filip a viedli sme v 9tej minúte už 2:5. Súper hrozil najmä brejkmi, kedy takmer všetky góly boli totožné – uvoľnenie sa hráča na ľavom krídle a situácie 2 na 1 riešili Vaško a Kováčik s takmer 100% úspešnosťou. Našťastie, naši strelci mali v zásobe viacej ostrých nábojov ako súper, vedenie sme si ani raz nenechali v zápase zobrať a úspešne sme zdolali aj druhého súpera.

FBK Púchov – FBK AS Trenčín bieli 9:5 (2:1, 4:2, 3:2)

Góly FBK Púchov: Halaška F., Halaška A., Halaška A., Kováč (Turza), Turza (Kováč), Halaška A. (Halaška F.), Halaška A. (Kučík), Kováč, Halaška A. (Kováč)

Posledný zápas, hoc mal začať o 18:00, začínal s takmer 45 minútovým meškaním. Na našich hráčoch to bolo poznať, po dvoch zápasoch po sebe a takmer 3 hodinovým čakaním sa nám nohy rozbiehali pomalšie, akoby mali. Prvý sa presadil za súpera Kráľovič. Náš tím dostal výhodu trestného strieľania, ktoré síce Filip Halaška nepremenil, ale potom si po sóle cez celé ihrisko napravil chuť a vyrovnal na 1:1. Už takmer klasicky sa opäť po individuálnej akcií presadil starší Adam, a to ku koncu prvej a takisto po začiatku druhej tretiny. Kováč zvyšoval už na 4:1 po peknom priťuknutí od Turzu na stred. Hneď ďalšie striedanie týchto menovaných prinieslo opäť gól, tento raz v opačnom garde. Po prihrávke Kováča zo stredu ihriska na krídlo nedal Turza strelou z prvej absolútne žiadnu šancu brankárovi a zvýšil na 5:2. Posledná perióda priniesla trochu napätie do zápasu, kedy sa súper gólom minútu po začiatku tretej tretiny a potom ešte hneď ďalším dostal na rozdiel jedného gólu. Za nás bol však Adam Halaška proti takémuto stavu, a dvoma gólmi po sebe nám opäť zvýšil náskok o dva góly. V poslednej minúte sa ešte presadil aj druhý z dvojice Adamov, Kováč, potom opäť Halaška a konečný výsledok sa zastavil na cifre 9:5.

Zostava: Hanták – Halaška F., Vojcík, Haššo, Krajči – Lotharides, Halaška A., Marček, Turza, Kováč, Kučík

Richard Rebro, tréner: „S hrou a výkonom nášho tímu na konfrontačnom turnaji som maximálne spokojný. V prvom zápase sme si hladko poradili s Trnavou, zápas s Levicami bol trochu nervóznejší, nakoľko sme hrali hneď dva zápasy po sebe a súper mal vo svojom kádri niekoľko strelcov. Našťastie sme si poradili aj s týmto súperom a večerný zápas s AS sme mohli odohrať v kľude bez stresu o postup, resp. v našom prípade o udržanie v A divízií. Večerný zápas bol poznačený našou únavou, po prvej tretine si ale myslím, že únava opadla a chalani po zodpovednom výkone porazili aj posledného súpera. Vyzdvihnúť musím celý tím, od spoľahlivého Mareka v bráne, cez nekompromisných bratov Halaškovcov, tichého zabijaka Turzu aj Dohňanského rýchlika Kováča. Takisto mladíci sa nenechali zahanbiť a spoľahlivo plnili pokyny čo sme si povedali. Spravili radosť mne, kolegovi Haluškovi a takisto aj celému nášmu fanklubu. Ďakujem za pomoc pri doprave, za výkony a udržanie v A-divízií, a prajem všetkým krásne a pokojne sviatky.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...