Peter Hinka |

Dorastenci v domácom kole úspešní na polovicu

Predposledné kolo odohrali dorastenci FBK Púchov v domácom prostredí v sTC Aréne. V odvetách sa stretli s dvoma silnými tímami z regiónu. V rannom zápase si najskôr zmerali sily s rovesníkmi z Trnavy, v poslednom zápase sa stretli so súperom z Trenčianskeho ostrova – AS Trenčín „bieli“. Po dvoch veľmi dobrých výkonoch si zapísali výhru s Floorball Academy Trnava o jeden gól, v druhom, takisto vyrovnanom zápase prehrali o dva góly s AS – 3:5.

3. kolo nadstavby dorastencov – 23.3.2024 – sTC Aréna Púchov

FBK Púchov – Floorball Academy Trnava 5:4 (1:1, 0:1, 4:2)

Góly FBK Púchov: Halaška F., Mitaš (Henek), Slávik (Henek), Halaška A., Halaška F.

Zápas začal veľmi opatrne, oba tímy sa veľmi dobre poznajú, tak sa viac-menej vyčkávalo na to, kto spraví prvý chybu. Prvý sa presadil domáci Halaška Filip, keď v obrannom postavení veľmi dobre vystihol súperovu rozohrávku a presne umiestnenou strelou otvoril skóre stretnutia. Hostia dorovnali zhruba o 5 minút neskôr, kedy nenápadná strela zo strednej vzdialenosti skončila až za chrbtom Jankuru. V druhej tretine sme mali viacero vyložených šancí na vstrelenie gólu, v koncovke sme však neboli presný a tak hostia gólom do šatne sekundu pred koncom uzatvorili druhú periódu. Tretiu tretinu sa konečne začali prebúdzať aj domáci strelci. Najskôr sa presne trafil Mitaš, kedy strelou od polovice využil veľmi dobre cloniaceho Sapáka a strela skončila až v hosťujúcej bráne. Hneď sedem sekúnd na to sa nekompromisne trafil Slávik a otočil skóre zápasu v náš prospech. Vreco s gólmi sa roztrhlo, ďalší padol do našej siete, kedy nariadené trestné strieľanie skúsene využil hosťujúci Juraštík – 3:3. Do minúty sa opäť presadili domáci hráči. Halaška Adam využil svoju rýchlosť a loptu dostal za brankára hostí. Vzápätí sa opäť presadili hostia a Bošák vyrovnal skóre na 4:4. Päť minút do konca zápasu sme dostali výhodu presilovej hry, ktorú sa nám aj podarilo využiť. Filip Halaška sa presadil nenápadnou strelou z diaľky a tak sme opäť viedli o jeden gól. Na konci zápasu prišiel tlak hostí, ktorý sa snažili ešte zápas vyrovnať, na naše šťastie sa im to nepodarilo a vo veľmi vyrovnanom a dobrom, florbalovom zápase sme si pripísali cennú výhru za 3 body.

FBK Púchov – FBK AS Trenčín „bieli“ 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)

Góly FBK Púchov: Slávik, Halaška F. (Jankura), Slávik (Halaška F.)

V poslednom zápase hracieho dňa sme sa stretli s „bielymi“ AS-kármi. Zápas bol opäť veľmi vyrovnaný, aj keď optická prevaha bola mierne na strane hostí, naše domáce družstvo malo tiež svoje šance sa presadiť. Prvá perióda gól nepriniesla, stalo sa tak až na začiatku druhej, kedy sa presadil v útoku dobre hrajúci Slávik. Ďalší gól vsietil po nekompromisnej strele Halaška Filip a vyhrávali sme už o dva góly. Hostia stiahli hru len na svojich elitných červených hráčov a začali stupňovať tlak. Minútu do konca druhej periódy sa po nariadenom voľnom údere z bezprostrednej blízkosti presne trafil Bielik – 1:2. Úvod poslednej periódy opäť patril hosťom, kedy vyrovnával Meliš – 2:2. Ďalší gól pridali opäť hostia, kedy sa z rohu šikovne preštrikoval Klčo – 2:3. Naše družstvo dostalo výhodu presilovej hry a nádej na vyrovnanie skóre. To však zlikvidoval Daranský, kedy najskôr úspešne zablokoval Mitašovu strelu a následne využil svoju rýchlosť a z brejku nedal Jankurovi šancu – 2:4. Domácim neostávalo nič iné, ako 10 minút do konca začať hrať vabank a napádať súperových hráčov. To opäť skúsene využil hosťujúci Kútik a tri minúty do konca zápasu rozhodol o jeho víťazovi – 2:5. Na konci zápasu prišlo ešte vylúčenie hostí, ktoré využil Slávik a kozmeticky upravil na konečný výsledok – 3:5.

Zostava FBK: Jankura, Červený, Kaňka – Cich, Henek, Halaška F., Haladej – Slávik, Sapák, Mitaš, Vraník, Halaška A., Kováč, Lotharides, Kučík

Richard Rebro (tréner): „Pokiaľ sme chceli čisto len teoreticky pomýšľať na postup zo skupiny na majstrovstvá dorastencov „B“ kategórie, potrebovali sme v odvetách zdolať oboch súperov. Podarilo sa nám to len z polovice, kedy sme v rannom zápase dokázali pretlačiť Trnavu o gól, v druhom zápase však súper rozhodol už klasicky svojimi hráčmi z červeného tímu. Náš výkon však v tomto kole bol najlepší túto sezónu, aký som videl hráčov podať. Každý si siahol na dno svojich síl, každý zodpovedne dodržiaval to, čo sme si povedali v šatni či už čo sa týka bránenia, alebo zakladania útoku. Odo mňa si celý tím zaslúži pochvalu, hrali naozaj výborne, bojovali jeden za druhého a ukázali, že vedia hrať florbal. Ostáva nám už odohrať len posledné kolo, kedy sa stretneme v Galante s domácimi a s Močenkom. Obom súperom ďakujem za výborné zápasy.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...