Peter Hinka |

Dorastenci aj starší žiaci začali nadstavbu svojich súťaží

Posledný Januárový víkend odštartovali nadstavbu svojich súťaží dorastenci aj starší žiaci FBK Púchov. Dorastenci boli neúspešní, po dvoch zápasoch s AS „bieli“ a Floorball Academy Trnava odchádzali ako porazení. Starší žiaci v zápase s „bielymi“ AS prehrali, s Nitrou si pripísali prvé tri body.

1. kolo nadstavby dorastencov – 27.01.2024 – ŠH Horné Srnie

FBK AS Trenčín „bieli“ – FBK Púchov 8:4 (2:1, 3:2, 3:1)

Góly FBK Púchov: Sapák, Halaška F. (Uherek), Halaška F. (Uherek), Henek (Halaška F.)

V prvom zápase sa dorastenci FBK Púchov stretli s AS „bielymi“, ktorí, ako už tradične je zvykom, boli doplnení aj o skúsených ťahúňov zo svojho elitného červeného tímu. Práve tí robili našej obrane najväčšie problémy. Už v prvom striedaní využili Meliš a Sedláček naše chybné rozostavenie v obrane a po dvoch krosoch skórovali do prázdnej brány. Ďalší gól pridal presnou strelou zo strednej vzdialenosti Bielik. Do konca prvej tretiny sme dokázali znížiť zásluhou Sapáka, ktorého nenápadná strela si našla cestu do súperovej brány. Druhú tretinu otvoril gólom opäť Bielik, v takmer presnej polovici zápasu znižoval za naše farby Halaška Filip. Nasledovala naša „hluchá“ minúta, kedy sme jednoduchými stratami darovali súperovi dva góly a ten odskočil na už 3-gólový rozdiel, ktorý ale hneď na to okresal opäť Filip Halaška na 5:3. Sedláček zvyšoval 10 minút do konca už na 6:3. Následne náš tím dostal výhodu presilovej hry, ktorú strelou zo štandartky využil Rasťo Henek – 6:4. Ku koncu zápasu sme sa snažili ešte s výsledkom niečo spraviť, presadil sa však už len súper a Bielik s Melišom stanovili konečný výsledok 8:4.

FBK Púchov – Floorball Academy Trnava 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Góly FBK Púchov: Švidroň (Mitaš), Mitaš, Halaška F. (Halaška A.)

Druhý zápas sme odohrali proti rovesníkom z Trnavy. Z našej strany opäť nie len zaspatý úvod zápasu, ale absolútne celej prvej tretiny. Po prvej prestávke sme si trochu prehovorili do duše, upravili zostavu a hneď v prvom striedaní druhej tretiny sme dokázali znížiť dorážkou Švidroňa. Zvýšili sme tempo hry, Mitaš vynikajúco vystihol nahrávku v obrannom pásme Trnavy a presnou strelou nedal brankárovi najmenšiu šancu. Jemne nás pribrzdilo vylúčenie Slávika, ktoré dokázal súper potrestať. Stále sme však verili, že s výsledkom vieme niečo spraviť a išli sme si za tým. V tretej tretine znížil na rozdiel jedného gólu Halaška Filip, a vyrovnanie viselo na vlásku. Tempo zápasu znížil moment zhruba 10 minút pred koncom zápasu, kedy sa do menšej roztržky dostali náš jediný brankár Jankura a súperov útočník Vašák. Odmenou im bol obom uložený 10-minútový osobný trest a tak sa musel do brány postaviť jeden z našich hráčov, konkrétne Rasťo Henek. Svojej úlohy sa ujal fantasticky, nepustil ani jeden gól a my sme tak mohli pokračovať v dobývaní Trnavskej brány. Dve minúty do konca zápasu sa predral Mitaš cez súperovu obranu. Pri tomto prieniku bol však faulovaný a nám bola poskytnutá výhoda trestného strieľania, ktorú na našu smolu Filip Halaška nezakončil gólom. Pokračovali sme hrou v 6tich, kedy opäť aktívny Mitaš prudkou strelou nastrelil spojnicu súperovej brány. Zápas nakoniec skončil gólom v našej prázdnej bráne a tak sme aj z druhého zápasu vyšli bodovo na prázdno.

Zostava FBK Púchov: Jankura – Haladej, Slávik, Henek, Halaška F. – Černota, Sapák, Švidroň, Uherek, Halaška A., Mitaš, Kováč, Cich, Vraník, Lotharides

2. kolo nadstavby starších žiakov – 28.01.2024 – ŠC M-Šport Trenčín

FBK AS Trenčín „bieli“ – FBK Púchov 9:5 (1:1, 4:1, 4:3)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Kováč), Turza (Halaška A.), Janíček (Kováč), Turza (Halaška F.), Kováč (Turza)

Podobne, ako v zápase s dorastencami, sa aj starší žiaci stretli s „bielym“ tímom AS, posilneným o hráčov z elitného červeného tímu. A podobne, ako deň predtým na zápase dorastencov, to bola opäť jedna formácia, ktorá robila našej obrane problémy. Prvú tretinu odštartoval gólom vo svojom vlastnom oslabení domáci celok. Za nás kontroval po kombinácií starší Halaška – Adam. Druhá tretina nám moc nevyšla, aj keď sme zásluhou Turzu využili vo svoj prospech presilovku, dokázali sme v nasledujúcej opäť inkasovať z florbalky talentu AS – Samuela Bielika. V poslednej tretine sme sa snažili so súperom neustále držať krok, bohužiaľ ten si stále držal minimálne dvojgólový náskok. Za naše farby sa presadil Janíček, Turza aj Kováč, súper si však náskok postrážil a nedovolil nám bodovať. Posledný gól sme dostali pri hre vabank do prázdnej brány.

ŠK SPU DFA Nitra – FBK Púchov 3:8 (0:1, 2:5, 1:2)

Góly FBK Púchov: Kováč, Janíček, Turza, Halaška A. (Lotharides), Janíček, Halaška A., Marček (Halaška F.), Kováč (Janíček)

Druhý zápas s Nitrou sa začal opatrne na oboch stranách. Po menšej skrumáži pred Nitrianskou bránou sa presadil z blízka Kováč. Druhú tretinu otvoril gólom Janko Janíček. Tretí gól pridal fantastickým „michiganom“ z poza brány ešte len 12 ročný Pepo Turza, kedy najskôr sám a čisto pri napádaní odobral domácej obrane loptu a rutinérsky zavesil. Do minúty pridali ďalšie góly Janíček a Halaška Adam, v 20-tej minúte tak svietil jednoznačný výsledok 6:0 v náš prospech. Od toho momentu sme trochu upustili z našej hry a súper sa dvoma zlepenými gólmi po sebe snažil dostať na koňa. V tretej tretine zakončil brejk Marček a zvyšoval na 7:2. Záver zápasu patril opäť naším útočníkom, kedy Janko Janíček našiel na strede voľného Kováča a ten zaklincoval koniec zápasu na výsledok 3:8.

Zostava FBK Púchov: Baška – Halaška F., Bílik, Haššo, Krajči – Turza, Halaška A., Kováč, Lotharides, Janíček, Marček

Richard Rebro (tréner): „Zo zápasov z víkendu mám zmiešané pocity. Na jednu stranu ma mrzí, že dorastenci nedokázali bodovať ani v jednom zo svojich zápasov, na druhú stranu som na nich hrdý, aký výkon podali hlavne v druhej a tretej tretine zápasu s Trnavou. Možno nám trochu neprialo šťastie, predsa len sme mali dve minúty do konca nájazd, neskôr sme nastrelili spojnicu, bohužiaľ aj taký je šport. Nedá mi to, ale je veľmi úsmevné, ako sa pri zápasoch s „ružovými“ neustále mieša a kalkuluje zostava podľa súpera. Človek niekedy ani nevie, proti komu vlastne hrá . A deje sa to minimálne 7 rokov, odkedy sa venujem mládeži ako tréner. Od zápasov, keď som trénoval v Trenčíne prípravku, mladších žiakov, po zápasy, kedy trénujem v Púchove starších žiakov a dorast. Ale nech si na to spraví názor každý sám, ja som na chalanov hrdý, aké pokroky dosahujú a že sa zlepšujú. Len škoda, že som nebol s nimi od ich začiatkov, ale za necelé dva roky si môžem povedať, že je vidieť zlepšenie. Zápasy starších žiakov sú pre mňa a isto aj pre Mária Halušku veľká zábava. Dve formácie, v ktorých sa mieša skúsenosť starších hráčov s dravosťou a drzosťou mladších žiakov nás veľmi bavia. Dôkazom je aj nádherný gól Peťa Turzu v zápase s Nitrou. A to hral Peťo ešte minulú sezónu prípravku, takže klobúk dole. Netreba však zaspať na vavrínoch, sezóna sa dostáva do svojej najlepšej časti a my musíme ukázať, že sa musí rátať aj s nami. Ďakujem rodičom aj klubu za pomoc pri doprave na zápasy a najmä fandeniu na nich.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...