Peter Hinka |

Dorast doma s prehrou proti Dubnici, starší žiaci s rovnakým súperom remizovali

V utorok 14.11 odohrali dorastenci FBK odvetný zápas v domácom prostredí proti Dubnici nad Váhom. Aj keď začali v prvej tretine dobre, postupom času prevzala iniciatívu v zápase hosťujúca Dubnica a zvíťazila. V nedeľu 19.11 sa starší žiaci FBK zúčastnili 6. kola svojej súťaže, tento krát v MŠH v Trenčíne. Súpermi bola opäť Dubnica, s ktorou odohrali kvalitný a vyrovnaný zápas, neskôr tím AS Trenčín.

7. kolo ligy dorastencov Západ – 14.11.2023 – sTC Púchov

Odvetný derby zápas s Dubnicou začal opatrne z oboch strán. Súper bol častejšie na lopte a rozohrával, domáci hráči trpezlivo bránili a čakali na svoje šance. Prvý sa presadil z výjazdu z rohu ihriska Adam Halaška po priťuknutí Kováča, bol to jediný gól prvej tretiny a ako sa neskôr ukázalo, aj jediný náš v zápase. V druhej tretine začala Dubnica svoj tlak zvyšovať a po strelách z diaľky preklopila misky váh na svoju stranu. Naši hráči mali tiež svoje šance, bohužiaľ sme ich nedokázali pretaviť v góly a tak už len Dubnica navyšovala svoj náskok do konca zápasu.

FBK Púchov – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom  1:9 (1:0, 0:4, 0:5)

Góly FBK Púchov: Halaška (Kováč)

Zostava FBK Púchov: Hanták, Kaňka – Henek, Halaška F., Slávik, Haladej, Sapák – Uherek, Halaška A., Kováč, Mitaš, Janíček, Švidroň, Lotharides, Cich

6. kolo ligy starších žiakov Západ – 19.11.2023 – MŠH Trenčín

Predposledné kolo odohrali starší žiaci v Trenčíne proti Dubnici a AS Trenčín. V prvom zápase s Dubnicou sa zrodila remíza 5:5, kedy v zápase ani jeden tím neviedol o viac ako jeden gól a šance sa striedali na oboch stranách. Tri minúty pred koncom zápasu odčinil Kučík svoje zaváhanie z úvodu poslednej tretiny a poslal nás do jednogólového vedenia. Dubnica však dorovnala strelou od mantinelu, kedy Šimon Veselý vyrovnal pol minútu pred koncom zápasu. V zápase s AS Trenčín sme mali vydarený úvod, kedy sme po góloch Halašku a Janíčka viedli 2:1, resp. 3:2, súper však ukázal svoju kvalitu a v druhej tretine rozhodol zápas. V poslednej tretine už len kozmeticky upravil skóre strelou ťahom Halaška Filip.

FBK Púchov – ŠK VS Dubnica modrí  5:5 (1:1, 2:3, 2:1)

Góly FBK Púchov: Kováč (Janíček), Halaška A. (Lotharides), Halaška A., Halaška F. (Janíček), Kučík

FBK Púchov – AS Trenčín červení  4:10 (3:5, 5:0, 1:0)

Góly FBK Púchov: Halaška A., Janíček, Janíček (Marček), Halaška F.

Zostava FBK Púchov: Hanták – Halaška F., Bílik, Lotharides, Kalivoda, Haššo – Marček, Janíček, Kováč, Turza, Halaška A., Kučík

Tréner (Richard Rebro): „Čo sa týka zápasu dorastu s Dubnicou, pohoreli sme najmä na našich nepremenených šanciach. Chodili sme do brejkov, mali sme dobré kombinácie v útoku, bohužiaľ iba jedna strela skončila v bráne a to je veľmi málo. Šancí na gól sme mali pritom viacej, ako tomu bolo prvý zápas v Dubnici. Dubnica bola nebezpečná hlavne strelami z diaľky, keď nás zatlačili si to vedeli výborne hodiť do obrany a odtiaľ byť nebezpeční. Chalanom však ďakujem za zápas a aj za narodeninový darček, bolo vidno, že si to odjazdili a chceli vyhrať. Treba nám však zlepšiť koncovku. Zápasy starších žiakov ma veľmi bavia. Síce je v tejto kategórií u nás reálne iba 6 hráčov + Marek Hanták v bráne, družstvo sa veľmi dobre dopĺňa z mladšej kategórie a mix skúsenejších hráčov a mladíkov prináša svoje ovocie. Odohrali sme kvalitný zápas s Dubnicou, kde sme opäť mali kopu šancí, ale veľmi dobre zachytala brankárka súpera. V druhom zápase sme mali dobrý vstup do zápasu, dodržiavali sme obranný systém, z ktorého sme chodili do brejkov. Treba však uznať kvalitu súpera a ten mal zápas plne vo svojich rukách. Ďakujem za ďalšie kvalitne odohrané minúty a takisto nášmu vernému fanklubu, ktorý bolo v hale v Trenčíne poriadne počuť.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...