Peter Hinka |

6. kolo ligy dorastencov západ

Dorastenecká liga pokračovala v poradí už 6. kolom, ktoré sme odohrali znova v prostredí mestskej športovej haly v Dubnici nad Váhom. Našimi súpermi boli tentokrát tímy z Močenka a z Galanty. V druhom kole sme dokázali oba tímy poraziť, pomerne jednoznačne sa nám to podarilo aj v tomto kole.

FBC Inferno Močenok – FBK Púchov  1:19 (0:7, 1:6, 0:6)

Góly FBK Púchov: Mitaš (Kaňka), Slávik, Halaška A. (Henek), Mitaš (Uherek), Halaška A. (Lotharides), Mitaš (Kováč), Haladej, Švidroň (Haladej), Slávik (Černota), Lotharides (Cich), Uherek (Kováč), Švidroň (Henek), Haladej (Halaška F.), Halaška A., Henek (Švidroň), Halaška A. (Cich), Halaška F. (Uherek), Uherek (Kováč), Uherek (Sapák)

V prvom zápase sme začali dosť ospalo. Presadili sme sa zhodne dva krát až v 7mej a 9tej minúte zápasu, do konca prvej tretiny sme pridali ešte ďalšie tri góly a bolo prakticky rozhodnuté. Druhú tretinu sme začali znova vlažne a súper sa prvý krát presadil, kedy z bezprostrednej blízkosti dorážal loptu do brány Lešš. Bol to však jediný gól súpera, zvyšné sme pridali už len my. Kontrolovali sme hru a dokázali sme sa presadiť aj po viacerých pekných kombináciach.

FBK Galanta United – FBK Púchov  2:11 (0:1, 0:6, 2:4)

Góly FBK Púchov: Vraník (Uherek), Henek (Halaška A.), Slávik (Mitaš), Slávik (Sapák), Halaška A. (Henek), Černota (Švidroň), Slávik (Lotharides), Kováč (Slávik), Švidroň (Černota), Mitaš (Slávik), Černota (Švidroň)

V druhom zápase opäť zaspatý úvod. Aj keď sme mali častejšie loptu na čepeli my, súper pozorne bránil a vyrážal do nebezpečných brejkov. Po prvej tretine sme si povedali čo máme a chceme hrať, čo sa odrazilo aj na výsledku a po dvoch tretinách sme viedli už 0:7. V poslednej tretine sa dokázal presadiť aj súper, najskôr z blízka Ďurkovič, zápas zakončil Janeba peknou strelou backhendom ku tyčke.

Zostava: Kaňka, Hanták – Henek, Halaška F., Sapák, Slávik, Vraník – Uherek, Mitaš, Kováč, Černota, Haladej, Švidroň, Lotharides, Cich, Halaška A.

Richard Rebro, tréner: „S výkonom v zápasoch som bol viac-menej spokojný. Bodovo sa presadili všetci hráči, čo je potešiteľné. V oboch zápasoch sme boli my družstvo, ktoré musí tvoriť hru, s čím sme sa celkom fajn vysporiadali. Verím, že to prenesieme aj do ďalších zápasov, ktoré sa budú hrať v oveľa väčšom tempe a kde nebudeme mať toľko času na ihrisku, ako sme mali teraz. Florbal je veľmi rýchly šport, kde práve rýchlosť prevedenia jednotlivých úkonov, ako je spracovanie lopty, nahrávka, streľba, rozhoduje. To musí chápať každý hráč a každý preto musí naplno trénovať v čo najväčšej intenzite, aby sa dokázal na rýchlu hru adaptovať a bol v nej platným hráčom, nie len stojánkom a divákom. Najbližšie nás čaká znova „derby“ proti Dubnici, uvidíme, ako sa popasujeme s kvalitnejším a rýchlejším súperom, ako bolo teraz.“

Najbližší zápas odohráme v utorok, 14.11 v domácej sTC Aréne o 19:00 proti Dubnici nad Váhom.

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...