Peter Hinka |

5. kolo ligy starších žiakov Západ

Starší žiaci pokračovali zápasmi vo svojej kategórií tento krát v Galante. V prvom zápase sa stretli s Floorball Academy Trnava, ktorú v predchádzajúcom kole porazili 5:2. Druhý zápas sme odohrali proti aktuálne prvému tímu, ŠK 1. FBC Trenčín – akadémia. Na zápas zo zdravotných dôvodov chýbali z pôvodných 10tich hráčov až traja, a tak sme mali pred sebou skúšku ohňom v počte 7mich hráčov do poľa s Marekom Hantákom v bráne.

FBK Púchov – Floorball Academy Trnava  2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly FBK Púchov: Halaška A. (Lotharides), Halaška A. (Marček)

Prvý zápas bol po celý čas nesmierne vyrovnaný. Kopa šancí na oboch stranách ihriska, v zápase vynikli obaja brankári, či náš spoľahlivý Marek Hanták, ale takisto aj brankár súpera Rácik. Rozhodujúci gól vsietil Adam Halaška 6 minút pred koncom zápasu. S vypätím všetkých síl sa nám aj pri záverečnom tlaku podarilo výsledok ubrániť, a aj s prispením veľkej dávky šťastia, kedy súper v poslednej minúte nastrelil brvno našej brány, sme dokázali v 7mich hráčoch poraziť 17tich súperových.

1. FBC Trenčín akadémia – FBK Púchov  11:8 (5:2, 1:3, 5:3)

Góly FBK Púchov: Marček, Halaška A. (Marček), Kučík (Halaška A.), Kováč (Marček), Kováč, Halaška A. (Kováč), Kováč (Halaška A.), Halaška A. (Kováč)

Druhý zápas, my siedmi, súper znova v 17tich hráčoch do poľa. Nezačali sme vôbec dobre, prvý gól sme inkasovali už v 22 sekunde z palice Štefančíka. Naďalej sme sa sústredili na správne a kompaktné bránenie, a spoliehali sa na brejky, ktoré nám v tomto zápase vychádzali vynikajúco. Prvý svoj brejk premenil Marček, v 11tej minúte znižoval Kováč na 3:2. Mali sme viaceré dobré šance na vyrovnanie už v prvej tretine, do štatistík sa ale zapísali už len strelci z FBC a po prvej tretine svietil stav 5:2 v náš neprospech. Druhú tretinu sme opäť prvý inkasovali my gól už na 6:2, ale potom sa začali diať na ihrisku veci. Sériou šiestich gólov sme otočili stav stretnutia z 6:2 a 6:8, a 10 minút do konca sme vyhrávali o dva góly. Súper nás však celý zápas držal a varil na našej polovici, my sme pochopiteľne odišli fyzicky a bol to práve súper, ktorý svojou sériou 5tich gólov otočil zápas na 11:8. Prehra samozrejme mrzí, ale 10 minút do konca, v 7 hráčoch vyhrávať proti 17tim hráčom súpera, ktorý okupuje popredné priečky tabuľky, to si naozaj zaslúži potlesk a klobúk dole pred všetkými siedmimi statočnými Púchovčanmi na ihrisku, a takisto pred Marekom Hantákom v bráne, ktorý sa toto kolo rozhodne v bráne nenudil.

Zostava: Hanták – Krajči, Kalivoda, Lotharides – Halaška A., Kováč, Kučík, Marček

Richard Rebro, tréner: „Toto kolo pre nás nezačalo vôbec dobre, v sobotu odpadli kvôli zraneniam dvaja hráči, v nedeľu ráno neprišiel kvôli chorobe pilier našej obrany Filip Halaška. Na zápas sme teda cestovali 7mi statoční s tým, že si aspoň každý z chuti zahrá. Prvý zápas sme hrali podľa mňa až príliš otvorene. Miesto poctivého bránenia a šetrenia síl sme až príliš behali so súperom hore dole, podržal nás Marek Hanták v bráne a v útoku sme sa dokázali 2x presadiť, čo nám nakoniec stačilo na výhru. Remíza by ale asi svedčila zápasu viac, súper mal kopu tutoviek na vsietenie gólu, takže aj s prispením veľkej dávky šťastia sme dokázali vyhrať my. To, čo sa udialo v druhom zápase proti FBC, to som veru ešte nezažil. Neskutočne poctivé bránenie, blokovanie striel, Marek zatiahnutá roleta v bráne a naše doslova smrtiace brejky. Podľa štatistík SZFB sme mali dokopy 17 striel na bránu, z toho 8 gólov, takže takmer každý druhý náš brejk skončil gólom. Klobúk dole pred všetkými hráčmi, ktorí si siahli až na dno svojich síl a ukázali, že florbal hrať vedia. Patrí im veľmi veľká pochvala a rešpekt pred tým, čo ukázali na ihrisku.“

Mladší žiaci dohrali základnú časť aj nadstavbu

Po vzore starších žiakov aj mladší postupujú na záverečnú časť sezóny, a to Majstrovstvá Slovenska

Dorastenci zakončili sezónu bronzovými medailami

Dorastenci FBK Púchov sa rozlúčili so sezónu posledným kolom v Galante. V nadstavbe obsadili konečné 3. miesto za víťazom...

Z turnaja o udržanie v elitnej skupine až na Majstrovstvá Slovenska

Starším žiakom sa to nakoniec podarilo. Ešte v závere minulého roka museli odohrať konfrontačný turnaj o udržanie sa v prvej...